Od 2001 roku Młodzieżowy Dom Kultury organizuje imprezę charytatywną „BYĆ DLA INNYCH” na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

W tym roku impreza odbędzie się po raz dziesiąty. Symbolem imprezy jest uśmiechnięte słoneczko, które można otrzymać przed wejściem na widownię .Oprócz obejrzenia programu artystycznego można zakupić wielkanocny stroik świateczny .Głównym celem imprezy jest integracja z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną i ten cel jest realizowany: ponad 200 artystów na scenie,  dzieci niepełnosprawne, wielu wolontariuszy, rodzice , nauczyciele i pełna widownia.  Integracja jest potrzebna naszemu miastu, naszym dzieciom i dzieciom niepełnosprawnym. Niesie ona wiele wartości , uczy wzajemnej akceptacji, tolerancji, szacunku. Dzięki niej jesteśmy po prostu szczęśliwi, bowiem jesteśmy dla innych, a inni są dla nas – i takie  jest przesłanie akcji.  Dzieci i młodzież integrują się poprzez wspólne występy, wspólny poczęstunek, wspólną zabawę.  W tym roku zgłosiły się już do programu artystycznego oprócz naszych grup i zespołów z MDK : Świetlica "Gnizado", Przedszkole Stokrotka i Przedszkole Kubuś, uczniowie ZSS oraz grupa dzieci z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Tak jak rok temu przed wejściem na widownię oprócz stoiska stroików świątecznych będzie stoisko "Zielonych Dzieci" z niespodzianką oraz stoisko ,przy którym panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie będą wykonywać z dziećmi palmy świąteczne. Będzie również wystawa starych pocztówek świątecznych, które udostępni nam wspaniały Mrągowianin - pan Ryszard Bitowt oraz wystawa prac artystycznych pań z MOPS w Mrągowie. Więcej informacji oraz dokładny program imprezy wkrótce.
Zespoły dziecięce i młodzieżowe , wolontariuszy, nauczycieli  ,którzy chętnie włączą się w akcję , osoby mogące wesprzeć  nasze działania  prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za organizacjęimprezy

Ewa Gnoza – nauczyciel MDK w Mrągowie
tel:696022539     tel MDK 89 741 25 32
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • By_dla_innych_II
  • By_dla_innych_na_stron