PODSUMOWANIE XIII MISTRZOSTW

W dniu 20 lutego 2016 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbyła się cykliczna impreza XIII Mistrzostwa Grup Tanecznych „ Krainy Wielkich Jezior” - Mrągowo 2016 organizowana pod patronatem Burmistrz miasta Mrągowo przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. Swój program zaprezentowało 27 grup tanecznych z Wilkas, Węgorzewa, Rynu, Kętrzyna, Dywit, Przasnysza, Kaliningradu i Mrągowa.

Jury w składzie: przew. Hubert Sójka, Donata Kobylińska- Durka, Anna Jakubowska, Kaja Jankowska i Robert Grynis oceniało dobór repertuaru, choreografię, technikę wykonania, stopień trudności, kostiumy i rekwizyty oraz wyraz artystyczny.

Grupy taneczne walczyły o Puchar Burmistrz miasta Mrągowo i Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie. Nagradzane były również III miejsca pucharami ufundowanymi przez „Formację Przyjaciół”.

Po burzliwych obradach jury przyznało:

• puchar za najciekawszą choreografię grupie tanecznej „FORS” z Pałacu Dzieci i Młodzieży w Kaliningradzie

• puchar za najlepszą technikę wykonania grupie tanecznej „ARABESKA” ze Szkoły Baletowej w Kaliningradzie

W kategorii wiekowej Szkoły Podstawowe klasy 0-3:

-III miejsce grupie tanecznej „MINI FANTAZJA & FANTAZJA” z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach

-II miejsce grupie tanecznej „SMYKI” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie

• I miejsce grupie tanecznej „FORS” z Pałacu Dzieci i Młodzieży w Kaliningradzie

W kategorii wiekowej Szkoły Podstawowe klasy 4-6

• III miejsce grupie tanecznej „STEP UP” z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach

• II miejsce grupie tanecznej „NTP KIDS” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie

• I miejsce grupie tanecznej „BIG STARS” z Jednostki Wojskowej 5699 w Przasnyszu

W kategorii wiekowej Gimnazjum

• III miejsce grupie tanecznej „M.O.Z.A.” z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach

• II miejsce grupie tanecznej „DREAM DANCE” z Jednostki Wojskowej 5699 w Przasnyszu

• I miejsce grupie tanecznej „NTP CREW z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie

W kategorii wiekowej Szkoły Ponadgimnazjalne:

• III miejsce grupie tanecznej „ IMPULS” z Węgorzewskiego Centrum Kultury w Węgorzewie

• II miejsce grupie tanecznej „THE BASS BEAT” z Jednostki Wojskowej 5699 w Przasnyszu

• I miejsce grupie tanecznej „FRESH” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.

Czas oczekiwania na werdykt jury umilały występy innych artystów. Hania Szałachowska, Klaudia Wirtt, Amelia Najmoła, Małgosia Chorążewicz, Róża Merkler, Kacper Trypucki, Dominika Milun zaprezentowały się w piosenkach- przygotowała ich do tej prezentacji pani Krystyna Bawirsz.Za te chwile pięknie dziękujemy! Tanecznie czas oczekiwania umiliły występy grupy tanecznej „ THE BASS BEAT” z Przasnysza , „ARABESKA” ze Szkoły Baletowej w Kaliningradzie, „Kawałek Mrągowa” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie oraz „Formacja Przyjaciół” z Mrągowa. Im również dziękujemy!

Dziękujemy również konferansjerom: Sandrze Kowalewskiej i Maciejowi Majewskiemu oraz Grażynie Majewskiej za wieloletnią pomoc w przygotowaniu Mistrzostw!

W XIII Mistrzostwach Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior” - Mrągowo 2016 wzięło udział 335 tancerzy a przez scenę przewinęło się podczas tej imprezy 386 uczestników :)

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - http://email.mdk.mragowo.pl/images/mistrzostwa_2016/p1100192-picture56c8a49756865.jpg