Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie nominowały Annę Dymną- aktorkę, prezes P3260226Fundacji "Mimo wszystko" w II edycji konkursu "Gwiazdy Dobroczynności "

organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Tygodnik Newsweek Polska Pani Ania przyjęła tą nominację z radością, bo jak napisano na stronie fundacji "Mimo wszystko" - twierdzi , że w Mrągowie dzieją się rzeczy niezwykłe.(źródło:www.mimowszystko.org.pl) Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stroniewww.gwiazdydobroczynnosci .pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu wskaże do 25 najlepszych kandydatur, spośród, których Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni w drodze otwartego głosowania za pośrednictwem Internetu i SMS wspierając Fundusz „POZYTYWKA” Kapituła Konkursu przyzna  również specjalną Gwiazdę Dobroczynności - Honorową Gwiazdę Dobroczynności dla Kandydata, którego działalność społeczna zasługuje na specjalne uznanie.

27 marca 2010 roku obchodziliśmy dziesięciolecie imprezy "Być dla innych" organizowanej przez nasz Młodzieżowy Dom Kultury i wizyta Pani Ani na próbie generalnej z dziećmi oraz Pierwszy Salonik Poezji w Mrągowie była najpiękniejszym prezentem tego jubileuszu ( więcej informacji o wizycie i akcji w aktualnościach)

Możliwość nominacji p. Ani jest dla nas ogromną przyjemnością i formą podziękowania, że Anna Dymna po prostu jest. Łączą nas wspólne cele, łączy nas wiara w drugiego człowieka, przyjaźń z niepełnosprawnymi- "bycie dla innych". Pani Ania jest dla nas sercem dobroczynności i przyjacielem, który daje siłę do dalszych działań, bo zawsze warto mimo wszystko, aby w tym trudnym życiu się nie zagubić i pamiętać o najważniejszych wartościach, o drugim człowieku. Każdy z nas ma się czym podzielić. Nie zawsze muszą to być pieniądze -chociaż często są jedynym sposobem pomocy, ale ważny jest też zwykły gest, uśmiech, chwila, wsparcie wspólnym byciem w chwilach radości i smutku, zrozumienie, akceptacja. Działalność na rzecz niepełnosprawnych i Osobowość Pani Ani otwiera serca ,wzmacnia wiarę w lepsze jutro- w drugiego człowieka, pomaga żyć, przetrwać trudy, uczy Radości życia. "Moje słońca" - tak  mówiła o swoich niepełnosprawnych gdy była u nas i miała rację. To są  "słońca" również naszej integracji z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, która jednoczy coraz więcej naszej społeczności mrągowskiej, rodziców dzieci i samych dzieci. Każdy z nas czasami ma ochotę krzyknąć "Jestem tutaj" - aby być zauważonym , kochanym i akceptowanym ze wszystkimi swoimi możliwościami i ograniczeniami, które niesie los i które posiada przecież każdy z nas- i człowiek zdrowy i niepełnosprawny. Pani Ania zauważa wszystkich. Jest osobą znaną , wspaniałą aktorką, prezesem Fundacji ale przede wszystkim jest ciepłym zwyczajnym , otwartym człowiekiem, który wykorzystuje swoje możliwości by pomagać i daje z siebie wszystko "mimo wszystko"- Wyjątkowa, kochana i niepowtarzalna Ania -Zawsze zabiegana, często chciałaby być w kilku miejscach na raz i zawsze z uśmiechem i niesamowitą Radością podejmuje wszelkie działania i nowe wyzwania. Jest ich mnóstwo- Jak znajduje czas na wszystko? Myślę, że wielkim sercem , miłością i Radością życia, którą dają jej niepełnosprawni, zwyczajną otwartością na drugiego człowieka. Przyciąga też wolontariuszy i wyjątkowe osoby, które włączają się w jej dzieła i sama wspiera działania innych." Możemy razem zmieniać świat na lepszy i jaśniejszy! Stań z nami po słonecznej stronie słońca"- to słowa Anny Dymnej ( "Warto mimo wszystko" Anna Dymna, Wojciech Szczawiński, SIW "Znak" 2006) - Stajemy razem z Panią Anią "Po słonecznej stronie słońca" bo jak zawsze podkreśla "warto mimo wszystko". My wiemy , że warto - bo integracja z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną to nasza wspólna radość życia, radość odkrywania ,wspólnego bycia dla siebie. Na końcu tych działań zawsze stoi dobro, stoi drugi człowiek. To dobro Pani Ania odnajduje w ludziach i kocha, to dobro Pani Ania ma w sobie, tym dobrem się dzieli i dobro czyni.

Ewa Gnoza

– Moja wizyta w Mrągowie była fantastyczna! – wspomina Anna Dymna. – Cieszę się ogromnie, że, przy okazji Olsztyńskich Spotkań Teatralnych, mogłam przyjechać do tej miejscowości. Zobaczyłam tam bowiem rzeczy niezwykłe. Początkowo miałam tremę, lecz kiedy zrozumiałam, ile energii i radości jest w młodych ludziach, którzy przybyli na spotkanie, wszelkie napięcia ustąpiły. Dostrzegłam również, że integracja pomiędzy dziećmi sprawnymi oraz niepełnosprawnymi jest w Mrągowie bardzo naturalna. Nikt tam niczego nie udaje, nikt nie narzeka. Po prostu wszyscy są ze sobą i dla siebie. Jest to zapewne ogromna zasługa tamtejszych wychowawców, a także władz samorządowych Mrągowa. Oby takich normalnych miejsc było w naszym kraju jak najwięcej. Bardzo dziękuję młodym i starszym mrągowianom za ciepłe przyjęcie i całą radość. Warto było u nich być.(źródło: www.mimowszystko.org.pl)

  • P3260124
  • P3260196
  • P3260121
  • P3260122
  • P3260181
  • P3260142